TEKNİK DONANIM

Balance Güneşli güvenlik alt yapısı, teknolojik donanımı ile çalışma hayatını kolaylaştıran özel bir ofis projesi…

Balance Güneşli ‘de yaşamın 24 saat boyunca maksimumda güvenli ve konforlu sürmesi için tüm detaylar en ince ayrıntısına kadar senaryolaştırıldı. Projede havalandırma, aydınlatma, enerji kullanımı, faturalandırma, güvenlik tek bir merkezden kontrol ediliyor. Ortak yaşam alanları kamera sistemi ile izlenirken, yangın sistemi de otomatize edilerek güvenlik en üst noktada sağlanıyor. Bina içinde ısıtma sistemi hava şartlarına göre belirlenen senaryolar ile çalışıyor. Ortak alanlardaki aydınlatma sistemi de günışığı senaryoları üzerinden çalışırken, insanı algılayan sensörler sayesinde enerji tasarrufu sağlanıyor. Faturalandırma sistemi ile de enerji ve su sarfiyatı kontrol altına alınıyor. Yangına karşı geliştirilen otomasyon ile sorunun nereden kaynaklandığı anında görülerek otomatik müdahale gerçekleşiyor. Özellikle akıllı bina otomasyon sistemleri çerçevesinde geliştirilen enerji verimliliğine yönelik senaryolar ile çevreci ve sürdürülebilir bir sistem uygulamaya alınıyor. “Kullan öde sistemi ile” tüm birimler tüketim oranında ödeme yaparken ortak alanlara yönelik yüksek enerji tasarrufu sağlayan çözümler ile aidat ödemeleri de düşürülüyor.

Balance Güneşli‘de 14-24 katlar arasında isteyen ofis sahiplerinin yaşam alanlarını teknoloji ve konfora yönelik zenginleştirebilmeleri için sistem katlarda hazır bulunduruluyor. İsteyen ofis sahibi sistemi yaşam alanına dahil edebiliyor. Ofis içlerinde tablet ve akıllı telefonlar ile entegre çalışabilen sistem, bina dışından da ofisin kontrolünü sağlıyor.

Güneş ışığını kesintisiz olarak içeri alan boydan boya camlar ve yüksek tavanlı çalışma ortamında, çalışanların doğal havalandırmadan da yararlanabilmesi için manuel ve motorlu olmak üzere teleskopik paralel açılımlı kanatlı cam sistemleri kullanılıyor. Ayrıca projede cephe sistemlerinde içeride konforlu çalışma olanağı sağlayan yüksek akustik yalıtım, 24 saat çalışan taze hava ve egzost sistemi bulunuyor. Balance Güneşli'de her türlü elektrik kesintisine karşın 24 saat yüzde 100 jenaratör desteği de veriliyor.